کوکوین، یکی از صرافی‌های بزرگ رمزارز، در گزارشی جدید می‌گوید ساکنان ترکیه علاقه‌ی روزافزونی به کریپتو پیدا کرده‌اند و اکثر آن‌ها به‌جای کسب سریع سود، به‌دنبال سرمایه‌گذاری بلندمدت روی این صنعت هستند. همزمان‌ با افزایش علاقه کریپتو، ارزش لیر ترکیه (نسبت‌ به دلار امریکا) ۵۰ درصد افت کرده است تا «تورم، کریپتو را به بهشت تبدیل کند.»

بر اساس گزارش کوکوین، ساکنان ترکیه در فصل دوم سال جاری میلادی علاقه‌ی زیادی به رمزارزها نشان داده‌اند و میانگین سرمایه‌گذاری آن‌ها به حدودا ۳٬۷۴۶ دلار می‌رسد. ۳۱ درصد از سرمایه‌گذاران ترکیه‌ای کریپتو در فصل اخیر به این حوزه پیوسته‌اند و ۳۶ درصد از آن‌ها بیش‌ از ۱۰۰٬۰۰۰ لیر سرمایه‌گذاری کرده‌اند.

گزارش جدید کوکوین بر اساس نظرسنجی از ۵۵۰ سرمایه‌گذار بزرگ‌سال بین ۱۸ تا ۶۰ سال در ترکیه تهیه شده است. تمامی شرکت‌کنندگان در نظرسنجی، هم‌اکنون رمزارز دارند یا در ۶ ماه اخیر روی این صنعت سرمایه‌گذاری کرده‌اند.

کوکوین در گزارشش می‌گوید ۵۸ درصد از ساکنان ترکیه با هدف ثروتمند شدن در بلندمدت، روی کریپتو سرمایه‌گذاری کرده‌اند و ۳۷ درصد از آن‌ها به‌دنبال ذخیره‌ی ارزش هستند. بیت‌کوین محبوب‌ترین رمزارز در بین سرمایه‌گذاران است و اتر و سایر استیبل‌کوین‌ها در رتبه‌های بعدی قرار می‌گیرند.

۵۷ درصد از کسانی که در نظرسنجی جدید کوکوین شرکت کردند، اولین‌بار ازطریق دوستان و اعضای خانواده‌ی خود با صنعت کریپتو آشنا شده‌اند و ۳۵ درصد از آن‌ها ازطریق جوامع محلی سراغ رمزارز رفته‌اند. کوکوین می‌گوید افت ۵۰ درصدی ارزش لیر یکی از عوامل تأثیرگذار بر افزایش علاقه‌ی مردم به کریپتو بوده است.