اگر به دنبال تجربه بازی‌ها با جدیدترین کارت‌های گرافیک انویدیا هستید، اما کیس شما فضای کافی برای کارت‌های گرافیک بزرگ و ضخیم را ندارد، کارت‌های گرافیک سبک و باریک سری Gaming Slim ام اس آی علی‌رغم استفاده از سیستم خنک‌کننده کوچک‌تر، همان عملکرد چشمگیر مورد انتظار را در اختیار گیمرها قرار می‌دهند.

کارت‌های گرافیک در سال‌های اخیر بزرگ و بزرگتر شده‌اند و جدیدترین محصولات انویدیا علاوه بر اشغال فضای گسترده‌ای از کیس شما، به یک براکت نگهدارنده برای نصب نیاز دارند تا از خم شدن و شکستن درگاه PCI-e مادربرد جلوگیری شود.

MSI برای حل این مشکل دست به کار شده و طیف محصولات باریک و سبک Gaming Slim را معرفی کرده و کارت‌های گرافیک سری RTX 40 را همراه با سیستم خنک‌کننده بهینه و باریک‌تر روانه بازار کرده است.

سری GAMING SLIM ام اس آی طیف متنوعی از کارت‌های انویدیا مانند RTX 4060 Ti و RTX 4070 و RTX 4070 Ti و RTX 4080 و RTX 4090 را در نسخه‌های 12 و 16 گیگابایتی شامل می‌شود تا گیمرها با بودجه‌های مختلف امکان داشتن یک کارت گرافیک جمع و جور را متناسب با نیازشان درون کیس خود داشته باشند.

سبک و جمع و جور با همان کارآیی

ویژگی اصلی کارت‌های گرافیک سری GAMING SLIM ضخامت و وزن کمتر است. همچنین سری GAMI‌NG SLIM در دو نسخه سیاه و سفید روانه بازار شده که حس و حال گیمینگ را از طریق خطوط برجسته، نورپردازی RGB و ظاهری براق به گیمرها منتقل می‌کند. کاربر به راحتی و با استفاده از نرم‌افزارهایMystic Light Sync و Ambient Link می‌تواند پتانسیل بالای این کارت‌ها در نورپردازی RGB را آزاد کند.

این کارت‌ها از سیستم خنک کننده قدرتمند TRI FROZR 3 مجهز به فن‌های پیشرفته TORX FAN 5.0 بهره می‌برند. همچنین با استفاده از نرم افزار MSI Center و به سادگی یک کلیک می‌توان به مدیریت دما و فن‌های کارت‌های مورد اشاره پرداخت.

در کنار این سیستم خنک‌کننده نیز شاهد استفاده از بیس‌پلیت مسی برای انتقال هرچه بهتر گرمای تولید شده از پردازنده گرافیکی به سیستم خنک‌کننده هستیم. MSI اطمینان داده که این سیستم خنک‌کننده بهینه شده با تمام بخش‌های GPU در تماس بوده و از نظر دما و عملکرد، هیچ تفاوتی میان کارت‌های گرافیک گیمینگ سری Gaming X Slim و کارت‌های گرافیک غول پیکر سنگین سایر برندها وجود ندارد.

برای نمونه در سری GeForce RTX 4070 Ti ، برخلاف سایر نمونه‌های RTX 4070 Ti موجود در بازار که سه اسلات از فضای کیس را اشغال می‌کنند، تنها به دو اسلات فضای خالی نیاز داشته و می‌تواند همان عملکرد چشمگیر مورد انتظار از RTX 4070 Ti انویدیا را در اختیار گیمرها قرار دهد.

تنوع مدل و رنگ کارت های گرافیک سری MSI GAMING SL‌IM

کارت های گرافیک سری MSI GAMING SL‌IM شامل 12 مدل می‌شوند و به گفته MSI کاربران می‌توانند این کارت‌ها را با برنامه MSI Afterburner به چالش بکشند. MSI Afterburner شناخته شده ترین و پرکاربردترین نرم افزار اورکلاک کارت گرافیک در میان گیمرهاست.

کارت‌های گرافیک سری GAMING SLIM برای مادربردهای دارای محدودیت انتخاب مناسبی بوده و رنگ‌بندی متنوع آنها کار انتخاب مدل مناسب را برای گیمرها ساده می‌سازد. همچنین برای گیمرهایی که به دنبال مقایسه سری GAMING SLIM نسبت به مدل‌های دیگر هستند، باید بگوییم که طبق اعلام شرکت سازنده، تفاوتی میان سری GAMING SLIM با سایر مدل‌ها در زمینه عملکرد وجود ندارد و تنها تفاوت به اندازه و وزن این سری برمی‌گردد. در واقع این کارت‌‌ها از کلیه قابلیت‌های کارت‌های گرافیک نسخه مرجع و دیگر برندهای تولیدکننده سری RTX 40 مانند DLSS، ری تریسینگ، پردازش هوش مصنوعی و ... پشتیبانی کرده و هیچ محدودیتی نیز در ارائه آنها ندارند.