بر اساس بیانیه‌ی مطبوعاتی دولت بریتانیا، قرارداد ۶۹ میلیارد دلاری مایکروسافت و اکتیویژن بلیزارد «تأیید‌یه‌ی مقدماتی» را از سوی سازمان رقابت و بازار این کشور (CMA) دریافت کرده است. با صدور این تأییدیه، مایکروسافت از لحاظ قانونی مانعی برای منعقدکردن قرارداد اکتیویژن ندارد.

سازمان رقابت و بازار بریتانیا اولین نهاد رگولاتوری مهم در دنیا بود که علیه قرارداد مایکروسافت و اکتیویژن موضع گرفت. در آن زمان گفته شد که قرارداد موردبحث رقابت را در بازار سرویس‌های گیمینگ ابری کاهش می‌دهد و باعث ضربه به رقبای مایکروسافت می‌شود.

مایکروسافت در واکنش به موضع‌گیری بریتانیا، ساختار قرارداد را اصلاح کرد. در قرارداد جدید آمده است که مایکروسافت حق استریم ابری بازی‌های فعلی و بعدی اکتیویژن را به شرکت یوبی‌سافت می‌دهد.

آنچه در بیانیه‌ی دولت بریتانیا آمده، تأییدیه‌ی مقدماتی است و تصمیم نهایی به‌زودی اعلام می‌شود. تحقیقات CMA به پایان رسیده و این نهاد رگولاتوری در حال بررسی نهایی قرارداد است تا نگرانی‌های باقی‌مانده را رفع کند.

سازمان رقابت و بازارهای بریتانیا تصمیم نهایی را حداکثر تا ۶ اکتبر (۱۴ مهر) اعلام می‌کند. مهلت بستن قرارداد مایکروسافت و اکتیویژن تا ۱۸ اکتبر (۲۶ مهر) تمدید شده است.

مایکروسافت قبل از گرفتن تأییدیه‌ی بریتانیا، چراغ سبز را از سوی تمامی نهادهای رگولاتوری مهم در اروپا و آمریکا و چین دریافت کرده است. با تحولات اخیر، به‌نظر می‌رسد که باید تبدیل‌شدن اکتیویژن به زیرمجموعه‌ی مایکروسافت را قطعی بدانیم.